Widok zawartości stron Widok zawartości stron

I. ŚCIEŻKA ROWEROWA "GÓRY DĘBOWE"

Nadleśnictwo Przasnysz z myślą o miłośnikach przyrody szczególnie ceniących aktywny wypoczynek na łonie natury utworzyło leśną ścieżkę rowerową. Trasa ścieżki rozpoczyna się przy miejscu postoju w leśnictwie Jarzynny Kierz. Ścieżka, którą możemy odwiedzać już od czerwca 2008 roku posiada dwie trasy: zieloną o długości 5,9 km oraz niebieską o długości 9,1km. Wiedzie ona przez bardzo urozmaicone pod względem rzeźby terenu oraz składu gatunkowego drzewostany leśnictw: Jarzyny Kierz i Lipowiec. Poza tablicami informacyjno - edukacyjnymi godne uwagi są: pomnik Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego ps. „Jeż”, miejsce posadzenia 33 dębów dla uczczenia pamięci ofiar zbrodni Katyńskiej z terenu powiatu przasnyskiego, kapliczki np. św. Franciszka - patrona leśników i ekologów, wyjątkowe drzewko - świerk istebniański, który wyhodowany został z nasion poświęconych przez Benedykta XVI w 2006 r. oraz najwyższe wzniesienie północnego Mazowsza  Góra Dębowa (236 m n.p.m.). 

                                                                                               Trasa ścieżki rowerowej

 

             Kapliczka Św. Krzysztofa

Kapliczka Św. Rocha             

             

 

II. MIEJSCA POSTOJU POJAZDÓW

W Nadleśnictwie Przasnysz udostępniono czternaście obiektów tzw. miejsca postoju pojazdów, tak aby turyści mogli odpocząć w drodze oraz pozostawić w bezpiecznym miejscu samochód, by np. udać się na grzybobranie.

W ramach utworzonej infrastruktury turyści mogą korzystać z wiaty, stołów i ław umożliwiających np. spożywanie posiłków w przerwach w podróży, podnosić wiedzę przyrodniczą dot. walorów przyrodniczych Nadleśnictwa Przasnysz oraz mile spędzać czas i odpocząć w niewątpliwie urokliwych miejscach.

                       

 

 

III. SZLAK NORDIC WALKING

W Nadleśnictwie Przasnysz, leśnictwo Przejmy w odległości około 12 kilometrów od Przasnysza istnieje oznakowany szlak nordic walking  przebiegający w formie pętli przez drzewostany sosnowe, podzielony na dwie ścieżki o różnej długości.

Pierwsza ścieżka – rekreacyjna o  długości ok. 5 km, prowadzi przez miejscowość Obórki,  dłuższy szlak  przebiega przy miejscu postoju, kapliczce św. Huberta i ma długość  ok. 10  km. Oba szlaki mają  swój początek, a zarazem koniec w miejscowości Przejmy przy leśniczówce, obiekcie i ścieżce edukacyjnej Przejmy. Szlaki zostały nietrwale oznakowane na drzewach niebieskim symbolem jak dla ścieżek spacerowych.